Vodní mlýn k prodeji

Vodní mlýn Svoboda z roku 1925 k prodeji

Vodní mlýn Svoboda z roku 1925 se nachází na pěkném pozemku s výměrou 3.266 m2 obklopeném malebnou přírodou. Areál mlýna je zachovalý a vhodný pro rekreaci i kutilství. Hledáte místo, kam se vytratit z každodenního rušného života ve městě? Vyjet za čerstvým vzduchem, procházkami a prázdninovým odpočinkem? Potom tedy čtěte dále.

Mlýn v Horní Líšnici II se nachází v dojezdové vzdálenosti 59 km od Prahy, přesněji v malebném Líšnickém údolí se vzrostlým lesem, loukami a potokem. Nedaleko (4,6km) od usedlosti je přehrada Orlík s rekreačním využitím.
Co se týká obecné historie, jedná se o venkovský mlýn ležící na Líšnickém potoce. Na začátku 20. století byl mlynářem pan Josef Hrabák a po jeho tragické smrti při úrazu jej převzal pan Vojtěch Svoboda. Jeho syn, Jaroslav Svoboda vyrůstal na mlýně a v důchodu se na něj vrátil a s pomocí okolních firem jej částečně zrekonstruoval a dale udržoval. Mlýn je jednopatrový, zděný s mlýnicí a domem pod jednou střechou, avšak dispozičně oddělenými.
Usedlost je vhodná pro rekreaci i trvalé bydlení v přírodě. Mlýn obsahuje 7 místností s kuchyní a možností dalších výstaveb. Pro kutily a badatele se zde nachází zachovalá mlýnice, mlynářské stroje a zbytek vodní turbíny.
V případě zájmu o chov koní a hospodářských zvířat nechybí prostorné stáje a velká stodola s možností pronájmu dalších pozemků. Okolní krajina poskytuje dostatek soukromí.
Pro shrnutí, Areál vodního mlýna Svoboda je vhodnou rekreační alternativou k pobytu ve městě, ale je také vhodný pro trvalé bydlení v přírodě. Díky možnosti další rekonstrukce si jej vlastník může přizpůsobit podle vlastních potřeb či zachovat jedinečné historické jádro.

 

Historie a popis – více informací na….

Výpisy z katastru nemovitostí – více informací na…

mlynský stroj 2Pro kutily a badatele:

Zachovalá mlýnice a mlynařské stroje

Zbytek vodní turbíny

 

 

 

Více informací na…..

Chov koni 1

Chov koní a hospodářských zvířat:

Prostorné stáje a velká stodola

Vlastní pozemek a možnost pronájmu dalších pozemků

 

 

Více informací na…..

Pohled od Solenic

Bydlet v přírodě:

Polosamota obklopená lesy v Líšnickém údolí

Rekreační oblast Orlické přehrady necelých 5 kilometrů

Více informací na…..

Pohled od Zeith.Ubytování:

7+1

Využití mlýnice, stájí a stodoly

 

Více informací na……

 

 

Kontakty:

Ing. Jaroslav Svoboda (spolumajitel – třetí generace)

Mobil: 604 382 479 nebo email: Jaroslav.svoboda@outlook.com

 

 

Chov koní a hospodářských zvířat

Kontakty

Ing. Jaroslav Svoboda

Tel. 604 382 479

Email: jaroslav.svoboda@outlook.com